DYSKOGRAFIA

unnamed
emmanuel_okladka1
audio021

JAK KUPIĆ PŁYTĘ?

Inspiracją do powstania utworów z płyt były ważne wydarzenia z życia społecznego, politycznego i religijnego. Wiele tekstów jest odzwierciedleniem zwykłej codzienności, relacji człowieka z Bogiem i refleksją nad ludzkim cierpieniem i życiem.

LUB  PRZEZ

 ofiarom tragedii w Smoleńsku - ,,Śmierć w ogniu"

 

Katastrofa polskiego Tu-154 w Smoleńsku 10 kwietnia 2010r. Zginęło w niej 96 osób, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie, a wśród nich:prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa 18 parlamentarzystów, dowódcy Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, a także załoga samolotu.

 ofiarom tragedii w Grenoble - ,,Grenoble" 

 

Katastrofa polskiego autokaru w Vizille 22 lipca 2007r na południe od Grenoble. Zginęło w niej 26 osób, a 24 zostały ranne. W tym samym miejscu doszło do kilkunastu wypadków, we wszystkich wypadkach w tym miejscu śmierć poniosły łącznie 224 osoby. Autokar w czasie powrotu z Sanktuarium Matki Boskiej w La Salette, pokonując stromy odcinek górskiej trasy pomiędzy Grenoble a Gap w południowo-wschodniej Francji,  runął z mostu w 15-metrową przepaść. Pielgrzymka, w której brało udział 26 osób ze Stargardu Szczecińskiego (parafia Miłosierdzia Bożego), 12 ze Świnoujścia, 5 ze Szczecina (parafia św. Mikołaja), 2 z Mieszkowic (parafia Przemienienia Pańskiego) oraz 2 z Warszawy wyruszyła z Polski 10 lipca m.in. do Fátimy i Lourdes. Wieczorem w dniu tragedii do Grenoble przybył prezydent Lech Kaczyński, który wraz z Prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym odwiedził szpitale, w których przebywali ranni. Prezydent odwiedził także miejsce tragedii, na którym zapalił symboliczny znicz oraz odmówił modlitwę.

 

 ofiarom tragedii w Chorzowie - ,,Nie znamy dnia ani godziny"

 

Katastrofa budowlana na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich – zawalenie się dachu hali Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK) 28 stycznia 2006 podczas ogólnopolskiej wystawy gołębi pocztowych. W czasie katastrofy w hali znajdowało się około 700 osób, zwiedzających i wystawców. W jej wyniku zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych znalazło się 10 cudzoziemców - CzesiSłowacyNiemcyBelgWęgier oraz Holender. Była to największa tego typu katastrofa budowlana we współczesnych dziejach Polski.

 

 ofiarom Kopalni ,,Wujek" w Katowicach - ,,Wołamy do Ciebie Matko"

Pacyfikacja kopalni „Wujek” miała miejsce w Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek” w Katowicach, w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego. 16 grudnia 1981 doszło do masakry górników strajkujących (strajk okupacyjny) przeciw ogłoszeniu stanu wojennego. Podczas pacyfikacji siłami milicji oraz wojska i w wyniku strzałów Plutonu Specjalnego ZOMO zginęło 9 górników, a 23 zostało rannych. Rannych zostało 41 milicjantów i żołnierzy, w tym 11 ciężko.

 Matce Bożej Rokitniańskiej - ,,W ciszy wzywamy Cię"

 

Słuchanie jest tym, co chyba najlepiej charakteryzuje Maryję. Prawdziwie słuchać to nie tylko usłyszeć, ale zatrzymać w sercu, zachować, rozważyć, zapamiętać. Niekwestionowanym osiągnięciem naszej cywilizacji jest powszechne prawo głosu. W dawnych czasach w debacie publicznej mogli brać udział tylko nieliczni: wykształceni, dobrze urodzeni, bogaci. Z głosami wielu ludzi po prostu się nie liczono. Mechanizmy demokratyczne jak powszechne prawo wyborcze czy referendum pozwalają każdemu człowiekowi się wypowiedzieć, przedstawić własne zdanie w debetowanej kwestii. Współczesne technologie poszerzyły tę możliwość wypowiedzenia się. Dzisiaj każdy, kto ma komputer czy smartphone podłączony do Internetu, może podzielić się ze światem tym, co ma do powiedzenia. Średniowieczni kaznodzieje mawiali, że człowiek jest najpierw tym, który słucha, a dopiero potem tym, który mówi. Piotr z Miłosławia w jednym z kazań mówił, że słuchanie jest bezpieczniejsze od mówienia, dlatego trzeba częściej słuchać niż mówić. Bóg ponadto obdarzył ciało ludzkie parą uszu, aby człowiek był otwarty na słuchanie, ale tylko jednym językiem, nad którym czuwają dwie piły jako narzędzia kontroli: zęby oraz dwie wargi. Już ze swej natury człowiek jest bardziej homo audiens niż homo loquens, bardziej tym, który słucha niż tym, który mówi.

 

Ojcu Janowi Pawłowi II - ,,Szukałem Was"

Podczas ślubów dla par - ,,Nowożeńcom"

Ks.Jerzemu Popiełuszce - ,,Z nurtów Wisły Głębokiej", ,, Błogosławiony Księże Jerzy", ,,Księdzu Jerzemu" oraz dedykowana, cała, najnowsza płyta Patronowi Solidarności. 

  • YouTube - Biały Krąg
  • Facebook - White Circle

© copyright 2020 Franciszek Kuć. Wszelkie prawa zastrzeżone.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now